Wycieczka do Białegostoku

8 czerwca 2011 r.

8 czerwca uczniowie klas Ia, Ib i Ic pod opieką wychowawczyń - p. Danuty Grzyb, Grażyny Olechno i Renaty Bogdan pojechali do Białegostoku.

Głównym celem wyprawy był Białostocki Teatr Lalek. W nim obejrzeli spektakl pt. "Pan Brzuchatek". Prościutka i miła opowieść o mieszkańcach niezwykłego domu zachwyciła widzów. Uczestniczyli w budowie domu i razem z aktorami szukali apetytu. Pozwoliła na to niezwykła scenografia - proste kształty fragmentów budynku, niska scena i skrytki w podłodze. Na koniec rozniósł się zapach smażonej na scenie jajecznicy ze szczypiorkiem. W ten sposób bohaterowie i widzowie "znaleźli" apetyt.

Po spektaklu uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem zajrzeli do "Piwnicy Lalek". Przedstawienia teatralne odchodzą w przeszłość, ale raz powołane do życia postaci, lalki, maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje, nie giną. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją sceniczną przygodę, czasem czekają na jej dalszy ciąg...

Po opuszczeniu gościnnych progów teatru, z wielkim zapałem pierwszaki bawiły się w "Ficolandzie." Po godzinie szaleństwa, spocone, zmęczone, ale szeroko uśmiechnięte, pojechały do Parku Dinozaurów. Przed zwiedzaniem posiliły się przy ognisku. Dzielnie wędrowały za przewodnikiem. Poznały nie tylko nazwy i wygląd dinozaurów, ale też ich historię.

Dzień zakończyły w parku linowym, gdzie wykazały się odwagą i wielką sprawnością ruchową.

Humor i pogoda dopisały uczestnikom, a zakupione pamiątki nie pozwolą zapomnieć o tej pierwszej szkolnej wyprawie w nieznane.

Tekst:Grażyna Olechno

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 12/06/2011 E.Łapszys