Witaj na stronie!

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W III C

29 września 2017 r.

fot. Elżbieta Giglewicz

29 września 2017 roku uczniowie klasy III c wraz z rodzicami udali się do gospodarstwa agroturystycznego "Sadyba" w Możnych k/Olecka.

Na dużej łące przywitały ich kucyki i osiołek. Oswojone zwierzęta wszystkich zachwyciły. Dzieci chciały skorzystać z okazji i na nich pojeździć. Gdy już wszyscy trochę zgłodnieli, czas było przystąpić do przygotowywania głównego dania: placków ziemniaczanych. Rodzice sprawnie obierali piękne, duże bulwy. Starali się, aby skórka była jak najdłuższa. Dzieci dzielnie im w tym pomagały. Tarkowanie okazało się bardzo trudnym zadaniem, ale wszyscy spisali się bardzo dobrze. Rannych nie było! W tym czasie, gdy placki smażyły się na patelni, dzieci bawiły się na placu zabaw oraz jeździły bryczką. Szukały również roślin do swoich zielników.

Pogoda dopisała, więc wszyscy w świetnych humorach wrócili do Olecka.