XXV ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W PUŁAWACH

26,27,28 maja 2017r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska

W dniach 26-28 maja 2017 roku odbył się XXV Jubileuszowy Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Puławach oraz w Woli Okrzejskiej. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: uczniowie - Marlena Kempisty, Oliwia Gołaszewska oraz opiekun - Agnieszka Tomczyk - Żylińska.

Zlot rozpoczął się od uroczystego przemarszu Zlotowiczów. Następnie zostaliśmy powitani przez Prezydenta Miasta i wykonaliśmy pamiątkową fotografię. Po południu udaliśmy się do Puławskiego Ośrodka Kultury, gdzie miała się odbyć gala. Mogliśmy poznać Jerzego Hoffmana- reżysera i scenarzystę znanego z ekranizacji trylogii Sienkiewicza oraz Magdalenę Zawadzką - filmową bohaterkę trylogii. Od godziny 20 do 22 uczniowie bawili się na dyskotece, a wychowawcy spędzali czas na bankiecie. Następnego dnia z samego rana pojechaliśmy zwiedzać Kazimierz Dolny. Byliśmy między innymi w wąwozie i na Górze Trzech Krzyży. Po spacerze ulicami miasta ruszyliśmy w stronę Woli Okrzejskiej - rodzinnego miasta patrona naszej szkoły. Zobaczyliśmy Kopiec Henryka Sienkiewicza, miejsce jego chrztu oraz pomnik "Matka i Syn" na cmentarzu w Okrzei. Wieczorem odbyła się gala na podwórku, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursów i pamiątkowe zdjęcia uczestnikom. Później oglądaliśmy pokaz Bractwa Rycerskiego. Po przedstawieniu zostaliśmy podzieleni na cztery grupy, w których zwiedzaliśmy  Muzeum Henryka Sienkiewicza. Impreza zakończyła się grillem i zabawami przy ognisku, podczas których uczestnicy mieli okazję np. nauczyć się strzelać z łuku lub walczyć mieczem. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kościele p.w. Świętej Rodziny. Następnie zwiedzaliśmy z przewodnikami Osady Pałacowe w Puławach. Po południu pożegnano uczestników i oficjalnie zakończono Zlot.

Bardzo podobał mi się ten wyjazd. Przeżyłam wiele niezapomnianych chwil i poznałam mnóstwo ludzi. Gdybym tylko mogła pojechałabym jeszcze raz na taki Zlot.

Oliwia Gołaszewska