XXVI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W TCZEWIE

8-10 czerwca 2018r.

fot. Monika Kacprzyk

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku odbył się XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Tczewie. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: uczniowie - Julia Bednarek, Zuzanna Jarosz oraz opiekun - p. Monika Kacprzyk.

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Wyjazd do Tczewa był dla mnie szczególnym wydarzeniem. Spędziłam prawie trzy dni we wspaniałej atmosferze. Wszystko było precyzyjnie zorganizowane. Z całego programu Zlotu najbardziej podobała mi się podróż urokliwym statkiem. Muszę przyznać też, że świetnie bawiłam się podczas pokazu rycerskiego. W centrum kultury w Tczewie, podczas uroczystej gali, mogłam zobaczyć prawnuczkę Henryka Sienkiewicza - panią Annę Dziewanowską. Zlot był dla mnie wyjątkowy, pierwszy raz uczestniczyłam w tak ważnym wydarzeniu. Na pewno będę miała co wspominać, takie rzeczy zostają w pamięci na długie lata.

Julia Bednarek, uczennica klasy VII b