IX OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH

4 - 6 maja 2001r.

Spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Szczecinie było podwójnym świętem. Szkoła w Szczecinie obchodziła 4 maja 55 rocznicę powstania placówki i 155 rocznicę urodzin Naszego znakomitego Patrona. To również pierwszy rok trzeciego tysiąclecia. Okazja do umocnienia więzi między naszymi szkołami oraz wymiany doświadczeń w popularyzacji sylwetki wielkiego Polaka.

Szkoła Podstawowa nr 1 wytypowała na Zlot następujace osoby:
 * Anetę Putrę - autorkę pracy literackiej "Problem dzieci w drugiej połowie XIX wieku widziany oczami Henryka Sienkiewicza",
 * Annę Orlik - autorkę pracy plastycznej "Motyw morski w twórczości Henryka Sienkiewicza"
* Emilię Sinderewicz
pod opieką mgr Krystyny Bożeny Maksimowicz

Program Zlotu przewidywał:
* uroczyste rozpoczęcie Zlotu na Zamku Książąt Pomorskich,
* rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego oraz wręczenie nagród,
* obejrzenie inscenizacji "Chrzest morski"
w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Szczecinie,
* zwiedzanie zabytków Szczecina,
* spacer nad Odrą i po Wałach Chrobrego,
* wycieczkę do Międzyzdrojów,
* dyskotekę na dziedzińcu szkoły,
* Mszę Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa na placu Zwycięstwa z udziałem pocztów sztandarowych.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 05/17/2001 E.Łapszys