ŻYWA LEKCJA HISTORII

13 kwietnia 2011 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

13 kwietnia 2011 roku na sali gimnastycznej uczniowie klas 0-III uczestniczyli w "Żywej lekcji historii", przygotowanej przez członków bractwa rycerskiego z zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Trzej rycerze w oryginalny sposób zapoznali uczniów z kulturą dworską i etykietą rycerską. Przy dźwiękach średniowiecznej muzyki, towarzysząca rycerzom dwórka zaprezentowała popularny przed kilkuset laty taniec. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele rodzajów średniowiecznej broni znanej im dotąd jedynie z filmów historycznych. Skuteczność mieczy, topora bojowego, kiścienia czy kopii mogli przetestować na kolczudze i zbroi. Niektórzy z uczniów mieli również niepowtarzalną okazję przymierzenia zbroi rycerskiej czy ubioru giermka.

Najciekawszym fragmentem niecodziennej lekcji historii był z pewnością pokaz walki na miecze w wykonaniu członków bractwa. Dynamiczny pojedynek w wykonaniu średniowiecznych rycerzy wywołał głośny aplauz licznie zgromadzonych uczniów.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 17/04/2011 E.Łapszys